V NIEDZIELA Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 17.03.2024 r.

1. W Wielkim Poście w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 11.00 i 17.15. Natomiast w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm podczas każdej Mszy świętej. Jeśli pogoda pozwoli to uroczysta procesja z palmami ruszy do Bazyliki od źródełka na Mszy świętej o godz. 11.00.

3. Ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne można składać do skarbony w przedsionku Bazyliki. Dziękujemy.

4. W sobotę 23 marca o godz. 15.30 do bazyliki zapraszamy wszystkich panów (zarówno dorosłych jak i chłopców) którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną na próbę przed Triduum Paschalnym. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy piątek 22 marca zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Dębowca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Kaplicy cmentarnej i zakończenie przy Bazylice.

6. Zapraszamy na przygotowany przez wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjne wieczór uwielbienia. Będziemy wspólnie adorować Jezusa ukrzyżowanego. Rozpoczęcie dziś o godz. 19.30.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy materialnie i modlitewnie wspierają nasze Sanktuarium. W związku z naszą umową z Fundacją Salvatti jest możliwe przekazanie na nasze Sanktuarium 1,5% odpisu z podatku dochodowego za rok 2023, ale konieczne jest wpisanie celu szczegółowego Dębowiec Sanktuarium (KRS 0000309499). Szczegóły w przedsionku Bazyliki oraz na naszej stronie internetowej. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

8. Już dziś można nabyć, najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej wraz z sanktuaryjnym dodatkiem. Serdecznie zapraszamy do lektury. Koszt „Posłańca” to 8 zł, ale dziś można go nabyć w promocji za dobrowolną ofiarę.

9. (godz. 7.00, 9.30, 11.00) Dziś przed bazyliką odbywa się kiermasz wielkanocny przygotowany przez wolontariuszy i podopiecznych fundacji Latawiec, pomagającej osobom z niepełnosprawnościami. Oddajmy głos przedstawicielowi fundacji.