XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 25.08.2024 r.

1. Zapraszamy na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji.

2. Trwa sierpień, miesiąc poświęcony trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Księga abstynencji jest wyłożona na bocznym ołtarzu.

3. Zapraszamy na rekolekcje i katechezy organizowane przez Centrum Pojednania:
Od 6-8 września – Rekolekcje z Maryją z La Salette – w drodze ku pojednaniu
Od 27 – 29 września – Rekolekcje „w drodze” po Beskidzie niskim
Szczegóły na stronie internetowej.

4. Zapraszamy mężczyzn na III spotkanie zawiązujące grupę Wojowników Maryi. Odbędzie się ono dziś o godz. 18.00. Rozpoczęcie Mszą świętą w Bazylice, następnie różaniec i spotkanie w salce. Szczegóły na plakatach.

5. Już dziś serdecznie zapraszamy na odpust wrześniowy ku czci Maryi Saletyńskiej od 12 do 15 września oraz spotkanie Rodziny Radia Maryja 16 września. Szczegóły na plakacie.

Komunikat ks. Bp. Jana Wątroby – Biskupa Rzeszowskiego

„W obliczu zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które mogą wpłynąć na obecność lekcji religii w szkołach, proszę o wsparcie inicjatywy „TAK dla religii w szkole”. Nowe przepisy umożliwiają łączenie uczniów z różnych klas na lekcjach religii oraz umieszczają te zajęcia jedynie na początku lub końcu planu zajęć, a stopień z religii nie będzie wliczany do średniej ocen.
W odpowiedzi na te zmiany, katolickie tygodniki organizują akcję protestacyjną, mającą na celu obronę lekcji religii w naszych szkołach. Biskup Jan Wątroba zachęca wszystkich wiernych, a zwłaszcza Rodziców, do przyłączenia się do tej akcji poprzez podpisanie protestu, który można znaleźć na stronie internetowej: www.lekcjereligiiwszkole.pl. Niech nasz wspólny głos w obronie wartości chrześcijańskich będzie słyszalny! Prosimy o czynne włączenie się w tę inicjatywę.”

Ks. Biskup skierował do nas Słowo w związku z peregrynacją relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w diecezji. Tekst jest dostępny na stronie internetowej i przedsionku Bazyliki.