XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 11.08.2024 r.

1. Zapraszamy na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji.

2. We czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej Bazylice według niedzielnego porządku, tj. o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy świętych będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

3. W następną niedzielę w naszym Sanktuarium będziemy gościć ks. Romana Nowaka – misjonarza saletyna posługującego od wielu lat na Madagaskarze. Po każdej Eucharystii będzie zbiórka do puszek na misje.

4. W przyszłą Niedzielę (18 sierpnia) wraz ze wspólnotami modlitewno-ewangelizacyjnymi zapraszamy na wieczór uwielbienia o godz. 19.30.

5. Trwa sierpień miesiąc poświęcony trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Księga abstynencji jest wyłożona na bocznym ołtarzu.

6. Zapraszamy na rekolekcje i katechezy organizowane przez Centrum Pojednania:
Od 6-8 września – Rekolekcje z Maryją z La Salette – w drodze ku pojednaniu
Od 25-28 września – Katechezy przedślubne i kurs przedmałżeński
Od 27 – 29 września – Rekolekcje „w drodze” po Beskidzie niskim
Szczegóły na stronie internetowej.

7. Wszystkim pielgrzymom, gościom i stałym uczestnikom naszych nabożeństw życzymy potrzebnych łask i opieki Pięknej Pani z La Salette.