1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
  2. Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 17.30 jest odprawiana nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. A po wieczornej Eucharystii zapraszamy na katechezę dla dorosłych dotyczącą Ducha Świętego.
  3. Dziękujemy za składane ofiary na prace inwestycyjne związane z projektem Szlak maryjny oraz kapliczkami różańcowymi. W ubiegłą niedzielę na ten cel zebraliśmy 5300 zł.
  4. W imieniu naszych braci nowicjuszy, pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom parafii Dębowiec za przyjęcie ich jako kolędników. Wyrazem tej wdzięczności będzie Msza Święta dziękczynno – błagalna za mieszkańców parafii, która zostanie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18.00 w naszej Bazylice.
  5. W czwartek Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00, a wcześniej możliwość rozmowy z egzorcystą po uzgodnieniu terminu z kustoszem Sanktuarium.
  6. W piatek, 19 stycznia, uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, natomiast 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu. Zapraszamy do modlitwy o życie łaską przebaczenia i pojednania.
  8. Niestety nie udało nam się zdążyć z wydrukiem najnowszego numeru Posłańca, co powoduje przesunięcie możliwości nabycia na następną niedzielę.
  9. Zapraszamy na sesję z cyklu: wiara-psychologia-pojednanie w dniach od 19 do 21 stycznia do naszego domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania. Tematem tych rekolekcji będzie Pojednanie z utraconym dzieciństwem. Szczegóły na naszych stronach internetowych.
  10. Medyczno–Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle ogłasza nabór na potrzebne i ciekawe kierunki kształcenia. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki. Rekrutacja nie ma ograniczeń wiekowych, nie jest konieczna matura, nauka rozpocznie się w lutym tego roku.
  11. Saletyńskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe La Salette Travel zaprasza chętnych na 10 dniową  pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin pielgrzymki to początek wakacji  2 do 11 lipca  Wylot z lotniska  Kraków Balice  o godz. 10.35,   a powrót z Tel Avivu do Krakowa  11 lipca o godz. 10.45. Koszt pielgrzymki  550$ + 1950 PLN. Bogaty program z przewodnikiem i opieka duchową w czasie całej pielgrzymki.  Zapewnione dwa posiłki. Obfite śniadanie i obiado-kolacja w formie szwedzkiego stołu. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia i szczegóły w klasztorze u br. Rafała Wutkowskiego MS – tel. 510 055 369 lub bezpośrednio  u   ks. Romana   Grądalskiego MS – tel. 692 294 871.