IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 21.04.2024 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o nowe, święte powołania także do naszego Zgromadzenia.

2. Wraz ze wspólnotami modlitewno-ewangelizacyjnymi zapraszamy na wieczór uwielbienia dziś o godz. 19.30.

3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Odbywają się one w Niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 i mają formę 15 min konferencji. Temat dzisiejszej katechezy: Trudności pierwszych wspólnot chrześcijańskich.

4. Tradycyjnie zachęcamy do udziału w skrutacji Słowa Bożego we wtorek ok. godz. 18.45 w domu Rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

5. W przyszłą Niedzielę wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 15.00.

6. Serdecznie zapraszamy do naszej kawiarni klasztornej „U Mamy” przy pawilonie Wydawnictwa. W miłej atmosferze można napić się dobrej kawy, a także zjeść wyśmienite lody i ciasta.

7. Już dziś zapraszamy na kolejny Kurs Nowe Życie z Bogiem. Odbędzie się on w dniach od 10 do 12 maja. Kurs ten jest formą rekolekcji, zawierających żywy i prosty przekaz Ewangelii. Jest skierowany do osób pełnoletnich, młodszych i starszych, mężczyzn i kobiet. Serdecznie zapraszamy. Zgłaszać się można u ks. Kustosza lub mailowo pod adresem kustosz@saletyni.pl

8. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy również do wpisywania się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na konkretną godzinę czuwania.

9. Z przykrością dzielimy się z wami informacją, że w czwartek 18 kwietnia zmarł nasz współbrat Br. Eugeniusz Kusiak MS. Brat Eugeniusz był członkiem naszej Dębowieckiej wspólnoty od 2019 roku. Pogrzeb śp. Br Eugeniusza odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w Bazylice. Prośmy o miłosierdzie Boże dla brata Eugeniusza i pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.