V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 28.04.2024 r.

1. W środę 1 maja rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich motocyklistów, aby modlić się o błogosławieństwo w czasie podróży i szczęśliwe powroty do swoich domów.

2. Także w środę rozpoczęcie nabożeństw majowych o godzinie 17.30. Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy również do udziału w codziennych Apelach Maryjnych o godz. 21.00.

3. W czwartek – 2-go maja Dzień Flagi, zachęcamy do wywieszenia jej przy naszych domach

4. W piątek – 3-go maja z racji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszej Bazylice według porządku niedzielnego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek, z uwagi na Uroczystość, przed każda Mszę Świętą. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

6. W sobotę 4 maja o godz. 18.00 w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Cieklinie odbędzie się Msza święta w intencji strażaków z Gminy Dębowiec. Serdecznie zapraszamy.

7. Tradycyjnie zachęcamy do udziału w skrutacji Słowa Bożego we wtorek ok. godz. 18.45 w domu Rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

8. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Odbywają się one w Niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 i mają formę 15 min konferencji. Temat dzisiejszej katechezy: Trudności zewnętrzne pierwszych wspólnot chrześcijańskich.

9. Zapraszamy na kolejny Kurs Nowe Życie z Bogiem. Odbędzie się on w dniach od 10 do 12 maja. Kurs ten jest formą rekolekcji, zawierających żywy i prosty przekaz Ewangelii. Jest skierowany do osób pełnoletnich, młodszych i starszych, mężczyzn i kobiet. Serdecznie zapraszamy. Zgłaszać się można u ks. Kustosza lub mailowo pod adresem kustosz@saletyni.pl

10. Wójt Gminy Dębowiec zaprasza na Gminne Obchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9.00 w kościele parafialnym św. Bartłomieja, a następnie złożenie kwiatów przed pomnikiem Adama Mickiewicza i część artystyczna Sali widowiskowej Urzędu Gminy.

11. W piątek 3 maja będziemy mieli możliwość wsparcia konkretnego dzieła misyjnego jakim jest funkcjonowanie przedszkola w Tanzanii. Akcję pomocy temu przedszkolu prowadzą osoby zaprzyjaźnione z Sanktuarium i pochodzące z okolic Dębowca.

12. Serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki klasztornej „U Mamy” przy pawilonie Wydawnictwa. Można napić się wyśmienitej kawy, a także zjeść pyszne lody i ciastka.