Ogłoszenia I NIEDZIELA ADWENTU

Bazylika

I NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zachęcamy do adwentowych postanowień. Jednym z nich może być Msza święta roratnia, która w naszej Bazylice będzie odprawiana od poniedziałku do soboty  o godz. 6.00 rano, natomiast po Eucharystii zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego.

2. Zapraszamy również na rekolekcje adwentowe: W drodze do Betlejem. Będą prowadzone przez bpa diecezji kamienieckiej na Ukrainie Jana Niemca. Rozpoczną się w piątek 7 grudnia i potrwają do niedzieli 9 grudnia, która jest tradycyjnie dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. W sobotę na Mszę świętą o godz. 10.30 zapraszamy w sposób szczególny małżeństwa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 6.30 do 18.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej Bazylice o godz. 6.00, 10.30 i 18.00. W tym dniu zapraszamy również na „GODZINĘ ŁASKI” od 12.00 do 13.00, którą poprowadzą róże różańcowe z dębowieckiej parafii.

5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na prace inwestycyjne związane z projektem Szlak maryjny. W zakrystii i na furcie klasztornej można również wspomóc to dzieło zakupem okolicznościowych cegiełek na Sanktuarium.

6. Bardzo gorąco dziękujemy za włączenie się w akcję ZOSTAŃ ANIOŁEM. W intencji wszystkich podopiecznych, opiekunów i wszystkich, którzy wsparli to wydarzenie odbędzie się Msza święta, w niedzielę 9 grudnia o godz. 11.00.

7. W środę po wieczornej Eucharystii tradycyjnie zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

8. Przypominamy o świecach na wigilijny stół – kupując świecę włączamy się w wigilijne dzieło pomocy „Caritas“.

9. Dziękujemy motocyklistom i Gminie Dębowiec za organizację MOTOMIKOŁAJEK, które sprawiły wiele radości naszym najmłodszym.

10. Wychodząc z Bazyliki zachęcamy do nabycia książki z komentarzami na Adwent i Boże Narodzenie: „Z Nazaretu do Betlejem”. Proponowana ofiara za książkę wynosi 20 zł.

11. Wzorem lat ubiegłych chcemy stworzyć ŚWIĄTECZNĄ GRUPĘ KOLĘDOWĄ. Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież a także dzieci – można przyjść całą rodziną. Pierwsza próba w najbliższą sobotę o godzinie 16.00. Czekamy na śpiewających oraz grających na różnych instrumentach.