V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.2018

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe po Mszy świętej o godz. 15.00.

2. We wtorek – 1-go maja, z pielgrzymką do Matki Bożej Płaczącej przybędą motocykliści. Głównym punktem będzie Msza święta na placu sanktuaryjnym o godzinie 12.00 zakończona modlitwą i poświęceniem motocykli. Serdecznie zapraszamy motocyklistów z rodzinami i wszystkich, którzy chcą modlić się o bezpieczeństwo na drogach.

3. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych o godzinie 17.30 i Apeli Maryjnych o godzinie 21.00. Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

4. W środę – 2-go maja Dzień Flagi, zachęcamy do wywieszenia jej przy naszych domach.

5. W czwartek – 3-go maja z racji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i uroczystości patriotycznej – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Msze święte w naszej Bazylice według porządku niedzielnego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw, a w piątek przez cały dzień wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od godziny 7.30 do 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

7. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Składka zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na realizację projektu Szlak Maryjny, którego postępy możemy zobaczyć na placu sanktuaryjnym. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.