VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 09.05.2021 r.

1. Od najbliższego piątku do niedzieli zapraszamy na UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE ku czci Matki Bożej z La Salette. W piątek o godz. 18.00 Msza święta ze szczególną modlitwą o nowe święte powołania do życia zakonnego, kapłańskiego i misyjnego. W sobotę o godz. 10.30 Eucharystia pod przewodnictwem bp Adriana Galbasa z udzieleniem sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu i diakonatu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa. Wieczorem o godz. 18.00 Nieszpory z katechezą maryjną, nowenna do Maryi Saletyńskiej oraz Eucharystia z procesją z figurą Płaczącej Pani o godz. 20.00 celebrowana przez Misjonarzy Saletynów świętujących jubileusz 25-lecia kapłaństwa. W niedzielę Msze święte odbędą się o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11.00, będzie jej przewodniczył biskup tarnowski Leszek Leszkiewicz, natomiast o godz. 15.00 odbędzie się Msza święta prymicyjna naszych saletyńskich neoprezbiterów. Nasze uroczystości odpustowe zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do udziału.
  2. Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie w dniu dzisiejszym o godz. 16.00 do domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania.
  3. Serdecznie zapraszamy
    • na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, niedzielę i poniedziałek po wieczornej Eucharystii do godz. 21.00,
    • na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania,
    • na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w środę o godz. 17.30 oraz katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii.
  4. Dziękujemy za modlitwy oraz cegiełki na prowadzone prace przy Kaplicy Wieczystej Adoracji. Jeśliby ktoś chciał nas wesprzeć to można to zrobić wrzucając kopertę do skarbony lub przesyłając ofiarę na konto Sanktuarium z dopiskiem Kaplica Wieczystej Adoracji.
  5. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu, w przedsionku Bazyliki można nabyć najnowszą książkę Iwony Józefiak pt.: „Płacząca Matka z La Salette i Dębowca”. Ofiary z tej książki są cegiełką na powstającą kaplicę Wieczystej Adoracji.
  6. Zachęcamy do całonocnej adoracji z piątku na sobotę. Osoby gotowe trwać na modlitwie przez godzinę proszone są o kontakt z kustoszem Sanktuarium. W najbliższą noc z piątku na sobotę, ze względu na przygotowanie do święceń adoracja potrwa od 23.00 do 7.00.