1.    W najbliższa środę nazywaną Popielcową rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej Bazylice o godzinie: 7.00, 10.30 i 18.00. Przypominamy, że w ten dzień obowiązuje post ścisły. W Wielkim Poście w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz.11.00 i 17.15. Natomiast w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

2.    Za tydzień 5 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił ks. Robert Głodowski MS. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy św. niedzielnej oraz podczas Eucharystii wieczornych o godz. 18.00 od poniedziałku do środy. Dodatkowo w poniedziałek i wtorek o godz. 20.30 zapraszamy na wieczorne Spotkanie z Maryją.

3.    Centrum Pojednania La Salette zaprasza na kolejną sesje: Krzywda-Przebaczenie-Pojednanie  w dniach od 3 do 5 marca. Informacje o pozostałych sesjach można znaleźć na ulotce przy wyjściu z kościoła lub za wycieraczką samochodu. Zachęcamy do przekazaniach tych informacji zainteresowanym osobom.

4.    W środę, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu również wspominamy rocznicę śmierci Maksymina Giraud świadka objawienia Maryi w La Salette.

5.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w I piątek przez cały dzień, wraz z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu.

6.    Obchodzimy 100 rocznicę objawień Maryi w Fatimie. W jednym z nich Matka Boża wezwała do podjęcia wynagradzającego nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Chcąc odpowiedzieć na Jej słowa zapraszamy w pierwsze soboty miesiąca na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

7.    Rozpoczyna się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na spotkanie trzeźwościowe w naszym domu rekolekcyjnym. Mogą przyjść osoby mające problemy z alkoholem, szukające pomocy jak również tych, którzy chcą wspólnie modlić się o dar trzeźwości dla najbliższych. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

8.    Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy zakupić dziewięć nowych ornatów. Za Wasze wsparcie składamy gorące Bóg zapłać.

9.    W najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

10.    W dniach od 30 czerwca do 8 lipca odbędzie się pielgrzymka na La Salette. Zachęcamy do wyjazdu. Zapisy u Kustosza Sanktuarium.