1. Zbliża się sierpień miesiąc poświęcony w naszej ojczyźnie trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiarowania swojej abstynencji jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Księga abstynencji jest wyłożona na bocznym ołtarzu.

2. Przy tej okazji zapraszamy na XXI Spotkania Trzeźwościowe w Dębowcu, które odbędą się od 3 do 5 sierpnia w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich którzy pragną wyprosić łaskę trzeźwości dla siebie i swoich bliskich.

3. W najbliższą środę przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństw, a w pierwszy piątek przez cały dzień. W pierwszy piątek w naszej Bazylice całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast w sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

5. W sobotę 4 sierpnia siostra Dominika złoży wieczyste śluby zakonne w Zgromadzeniu sióstr saletynek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, która rozpocznie się o godz. 12.00 w naszej Bazylice.

6. W sobotę wyruszy z Rzeszowa 41 piesza pielgrzymka na Jasna Górę. Wspierajmy pielgrzymów naszymi modlitwami, uczynkami miłosierdzie i wybranymi formami pokutnymi.

7. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Składka zbierana w tym dniu będzie przeznaczona będzie na realizację prac w ramach projektu Szlak Maryjny. W zakrystii i na furcie klasztornej można również wspomóc to dzieło zakupem okolicznościowych cegiełek na Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie.

8. Zapraszamy na Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00.

9. W roku Św. Stanisława Kostki w dniach od 18 do 19 sierpnia zapraszamy na pielgrzymkę, aby nawiedzić miejsca związane z historią naszego Narodu oraz szlakiem świętych polskich patronów (Warszawa, Przasnysz, Rostków). Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.