1.    Od czwartku do niedzieli będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej.

W czwartek rozpoczniemy przedpołudniową Mszą świętą o godz. 10.30 w intencji chorych, której będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. Pomóżcie Waszym bliskim dotrzeć na ten czas do świątyni. Spotkanie tradycyjnie zakończy błogosławieństwo lourdzkie i poczęstunek. Wieczorem w tym dniu zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

W piątek na godz. 10.30 zapraszamy ARS i przyjaciół Sanktuarium, a wieczorem od 17.00 spotkanie młodych, szczególnie tych przygotowujących się przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W sobotę od godz. 10.30 zapraszamy dzieci na Eucharystię, a po niej modlitwy, śpiew i wspólne zabawy. Po południu Droga Krzyżowa, Nieszpory z katechezą, Nowenna oraz Mszę św. wigilijna z procesją światła, po której będzie miał miejsce różaniec w intencji pokoju na świecie i adoracja modlitwą uwielbienia.

Uroczystości odpustowe zakończymy w niedzielę. W tym dniu ulegnie zmianie porządek Mszy św., które będą odprawiane o godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Suma odpustowa dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Jan Wątroba ordynariusz rzeszowski. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

2.    Szczegółowy wykaz godzin Mszy św. i nabożeństw znajduje się na plakatach, stronie internetowej oraz w najnowszym „Posłańcu Matki Bożej Saletyńskiej”. Tematem tego numeru jest nawrócenie, które bardzo dobrze oddaje słowo wstępne mówiące, że miłość nawraca kiedy chce. W środku również świadectwo nawróconej ateistki, a także nasze sanktuaryjne aktualności. Posłaniec można nabyć za dobrowolne ofiary przy wyjściu z Bazyliki.

3.    W związku z odpustem bardzo prosimy Mieszkańców Dębowca o udostępnianie miejsc parkingowych na swoich posesjach, dzięki czemu przebiegną one sprawnie. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w związku z niedogodnościami. Prosimy panów do niesienia figury Matki Bożej oraz dziewczęta do asysty w sobotę wieczorem i niedzielę na sumie. Zwracamy się również z prośbą o upieczenie szarlotek, które będą rozprowadzane jako cegiełki na potrzeby Sanktuarium. Można je przynosić do domu zakonnego w środę lub piątek wieczorem. Dziękujemy za okazane wsparcie.

4.    Przypominamy, że w poniedziałek 11 września w naszej Bazylice o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

5.    W środę 13 września duszpasterze z Osobnicy zapraszają na nabożeństwo fatimskie, które tym razem rozpocznie się o godz. 17.30.

6.    Za dwa tygodnie 24 września na dodatkowej Mszy świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce zakończenie sezonu motocyklowego. Serdecznie zapraszamy.

7.    Gorąco dziękujemy za wszelkie ofiary na budowę parkingu. Można je składać do skarbony w przedsionku Bazyliki oraz na konto Sanktuarium.

8.    W dniu dzisiejszym obchodzone jest święto Świeckich Saletynów. Życzymy wszystkim związanym z Matką Bożą Saletyńską błogosławieństwa Bożego i opieki naszej Płaczącej Pani.