1.    W sobotę 11 listopada przeżywamy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy świętej w intencji Ojczyzny o godzinie 10.30. Po Mszy świętej zostaną złożone kwiaty przy obelisku upamiętniającym walczących w obronie Ojczyzny żołnierzy Armii Krajowej. Zachęcamy również do wywieszenia flag państwowych w naszych domach.

2.    W tym dniu Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na WIECZÓR PATRIOTYCZNY o godz. 19.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Dębowcu.

3.    W niedzielę 12 listopada zapraszamy na KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ w wykonaniu chóru Laurenti do naszej Bazyliki o godz. 16.00.

4.    Również za tydzień po Mszy świętej o godz. 15.00 spotkanie w Centrum Pojednania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

5.    W tym dniu będziemy przeżywać także IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.

6.    W środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na katechezę dla  dorosłych.

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w przedsionku Bazyliki znajduje się Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, a w następną niedzielę będzie można nabyć najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.

8.    Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: Nie wszyscy możemy robić rzeczy wielkie, ale wszyscy możemy robić małe rzeczy z wielką miłością. Zapraszamy do tworzenia wydarzenia ZOSTAŃ ANIOŁEM, które podaruje potrzebującym odrobinę radości. Naszym celem jest zebranie darów dla chorych Jasielskiego Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego (hospicjum). Jeżeli chcesz i możesz, to przyłącz się do naszej akcji. W przedsionku Bazyliki na przygotowanej tablicy rozwieszone są aniołki z pomocną informacją dotyczącą prezentu. Oczywiście można coś dodawać według własnego uznania. Dar należy dostarczyć do 26 listopada 2017 r. na furtę klasztorną, do zakrystii lub do księgarni przy Sanktuarium z przyłączonym aniołkiem lub numerem na nim zapisanym. Osoby, które chcą wesprzeć tę inicjatywę finansowo proszone są o wrzucenie ofiary do skarbony w przedsionku Bazyliki w kopercie z napisem Zostań Aniołem. Polecamy tę akcję Waszej modlitwie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.

9.    Na stoliku są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie prosimy składać do skarbony lub na tacę. Za zmarłych modlimy się w listopadzie podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 17.30, a także sprawując każdego dnia  Mszę świętą w ich intencji.

10.    W czwartek 2 listopada odszedł do Pana nasz współbrat ks. Czesław Hałgas sr.  Pogrzeb śp. ks. Czesława odbędzie się w dzisiaj w Dębowcu. Po każdej Mszy świętej można prywatnie modlić się w krypcie pod Bazyliką. O godz. 12.30 w bazylice rozpocznie się różaniec, a o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii ciało naszego współbrata zostanie złożone w grobowcu zakonnym na cmentarzu w Dębowcu. Pamiętajmy w modlitwie o śp. ks. Czesławie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.