XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od czwartku do niedzieli będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej.

Rozpoczynamy w czwartek modlitwą w intencji chorych. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.30. Jeśli pogoda pozwoli to będziemy chcieli w tym roku sprawować liturgię na placu sanktuaryjnym. Wieczorem w tym dniu zapraszamy na Mszę św., a po niej katecheza i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.

piątek nagodz. 10.30 zapraszamy ARS, dobrodziejów i przyjaciół Sanktuarium, a wieczorem o 18.00 Eucharystia w intencji młodych, a po niej Godzina Jezusa. Z piątku na sobotę zapraszamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jeśli ktoś może to proszę o zapisanie się w zakrystii na konkretną godzinę.

sobotę do południa różaniec, Msza święta i droga krzyżowa, a od godz. 17.30 Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji poprowadzi wieczór uwielbienia. Msza św. wigilijna z procesją światła pod przewodnictwem ks. Prowincjała Grzegorza Zembronia MS rozpocznie się o godz. 20.00.

niedzielę głównym dniu odpustu ulegnie zmianie porządek Mszy św., które będą odprawiane o godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Sumie odpustowej dziękczynnej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie bp Roman Pindel. Tradycyjnie będzie poświęcenie wieńców żniwnych.

Szczegółowy wykaz godzin Mszy św. i nabożeństw znajduje się na plakatach oraz stronie internetowej oraz w Posłańcu Matki Bożej Saletyńskiej, który można nabyć za dobrowolną ofiarę przy wyjściu z Bazyliki. Zachęcamy do lektury i do uczestnictwa w uroczystościach odpustowych.

Na zakończenie odpustu w poniedziałek 21 września w naszej Bazylice od godz. 17.30 odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: inscenizacji słowno-muzycznej oraz Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. Serdecznie zapraszamy.

1. W związku z odpustem w czasie pandemii bardzo prosimy o szczególne zachowywanie środków ostrożności. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w związku z niedogodnościami. Prosimy panów do niesienia figury Matki Bożej oraz dziewczęta do asysty w sobotę wieczorem i niedzielę na sumie.
  2. W dniu dzisiejszym i jutrzejszym – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, można wesprzeć ofiarami do skarbony w przedsionku Bazyliki chrześcijan w Ziemi Świętej, którzy w związku z pandemią przezywają bardzo trudny czas. Jest to tradycyjna pomoc całego Kościoła dla chrześcijan, przełożona przez papieża Franciszka z Wielkiego Piątku.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej z La Salette odprawiane we wrześniu w naszej Bazylice o godzinie 17.30 i na Apele Maryjne o godzinie 21.00.
  4. Bardzo gorąco dziękujemy za wszelkie wsparcie naszego Sanktuarium.
  5. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników liturgii w Bazylice oraz dystans 1,5 metrowy na otwartej przestrzeni.