Spotkanie Rodziny Radia Maryja

Świętowanie Odpustowe nie skończyło się w niedzielny wieczór. Nazajutrz odbyło się Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wzięło w nim udział kilkunastu kapłanów i osiem zorganizowanych grup z Kół Przyjaciół tej katolickiej rozgłośni. Najbliżej mieli sąsiedzi z Jasła, a najdalej pielgrzymi ze Stopnicy. Bezpośrednią transmisję TV Trwam z bazyliki rozpoczął spektakl: „Z ziemi wadowickiej do dębowieckiej”. Inscenizację tą wykonali członkowie i sympatycy Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej oraz wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. Z pewnością z sentymentem wspominamy pamiętny rok 1972 i wrześniowy odpust w Dębowcu, w którym uczestniczył Karol Wojtyła. Po 24 latach jako Jan Paweł poświęcił w Watykanie koronę dla Matki Bożej i saletyńską delegację przywitał słowami: „Pamiętam, byłem w Dębowcu!”. W związku z tym pragniemy doświadczać owoców jego błogosławionego pontyfikatu. I jeszcze mocniej chcemy uczynić żywymi słowa pieśni: „Trafił duch do naszych serc, stal się cud: zniknął lęk!”.

Spotkanie na antenie Radia Maryja i TV Trwam prowadził o. Dawid Wilczyński CSsR, a Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski z Rzeszowa. W homilii przypomniał orędzie Płaczącej Matki wzywające do pokuty za grzechy i osobistego nawrócenia. Tematy „Rozmów niedokończonych” dotyczyły przede wszystkim objawienia w La Salette i Matki Najświętszej. Dlatego dobrze, że mamy taką Matkę, pośredniczkę łask, drogę nadziei i pokoju oraz wszyscy możemy być Jej dziećmi!

– Iwona Józefiak OCV