XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25.10.2020

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.
  2. Na stoliku i bocznych ołtarzach są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać do skarbony oznaczonej napisem „WYPOMINKI” lub na tacę. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw, a także sprawując każdego dnia Mszę świętą w ich intencji.
  3. W środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na liturgię pokutną z katechezą.
  4. W związku z zagrożeniem epidemicznym przypominamy o dezynfekcji dłoni oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników liturgii. W naszej Bazylice w związku z wejściem w strefę czerwoną może uczestniczyć w nabożeństwach 85 osób. Pozostałe osoby prosimy o uczestnictwo na placu sanktuaryjnym, który również będzie nagłośniony.
  5. Gorąco dziękujemy za ofiary na prace prowadzone na dębowieckim cmentarzu. Jeśliby ktoś miał możliwość i chciał wesprzeć prace na cmentarzu może to uczynić zarówno u nas jak i bezpośrednio w parafii św. Bartłomieja.
  6. Apel Przewodniczącego KEP

Poznań, dnia 23 października 2020 roku

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych.Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego, tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę.W związku z nałożonymi przez władze państwowe ograniczeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. Można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji.W tym trudnym czasie, otaczam wszystkich Polaków modlitwą,za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny.

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)