III NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 12.12.2021r.

1. Zachęcamy do adwentowego czuwania. W naszej Bazylice Msza święta roratnia, będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano, natomiast po Niej zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami) i medytację Słowa Bożego.

2. Zapraszamy również:

– we wtorek na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Słowem) ok godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania

– w środę na katechezę dla dorosłych: „Bóg ponad czasem” po wieczornej Eucharystii w Bazylice;

3. W przyszłą niedzielę 19 grudnia w ramach przeżywania roku jubileuszowego 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salette zapraszamy do Bazyliki na czuwanie z Maryją. Rozpoczniemy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00, a po niej odbędzie się katecheza Maryjną: „Głęboka cześć Maryi w naszym życiu – inspiracje bożonarodzeniowe”, różaniec, apel Maryjny i jak pogoda pozwoli procesją na Kalwarię saletyńską zakończymy nasze czuwanie. W tym miesiącu poprowadzi nas mariolog – ks. prof. Janusz Królikowski.

4. Młodych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński i przedślubny do domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania. Rozpoczęcie 17 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej centrum.saletyni.pl

5. Od czwartku 16 grudnia zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30 w Bazylice.

6. W dniu jutrzejszym przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Prośmy o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.

7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie codziennie po Mszy świętej roratniej ok 6.45, a zakończenie o północy, oraz dwie całe noce z wtorku na środę oraz z piątku na sobotę. Jeśli jakaś grupa osób zgłosi się i wypełni czas od północy do 6 rano to możliwa jest adoracja również w inne noce.

8. Dziękujemy za modlitwy i składane ofiary na zapłatę za wykonane prace w Kaplicy Wieczystej Adoracji polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette. W ostatnim tygodniu złożono ofiary na sumę 13970 zł. Zostało nam jeszcze do zapłacenia 111 tysięcy zł. Jeszcze raz gorąco dziękujemy za Waszą hojność.