NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17.04.2022 r.

1. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby Zmartwychwstanie było niewyczerpanym źródłem prawdziwej miłości i głębokiej radości. Radosnego Alleluja!

2. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

3. Dziękujemy z serca wszystkim, którzy pomogli nam w głębszym przeżywaniu Świąt Paschalnych. W szczególny sposób dziękujemy br. Janowi, br. Eugeniuszowi i siostrom saletynkom za przygotowanie Ołtarza adoracji, Grobu Pańskiego i całej Bazyliki na święta. Dziękujmy ks. Krzysztofowi, ks. Zbigniewowi, służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. Podziękowanie składamy, panu organiście, wszystkim czytającym, śpiewającym i pomagającym na każdy możliwy sposób. Ufamy, że sam Pan Bóg wynagrodzi Wam za Wasze ofiarne serca.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego.

5. W najbliższy wtorek 19 kwietina w ramach przeżywania roku jubileuszowego 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salette zapraszamy do Bazyliki na czuwanie z Maryją. Rozpoczniemy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00, a po niej odbędzie się katecheza Maryjną, różaniec, apel Maryjny i jak pogoda pozwoli procesja na Kalwarię saletyńską. W tym miesiącu poprowadzi nas ks. Dariusz Rozum MS, którego wielu z nas pamięta z posługi w naszym Sanktuarium.

6. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Miłosierdzia. W dni świąteczne czyli dzisiaj i jutro będziemy modlić się Koronką o godz. 14.45 natomiast w tygodniu o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy.

7. W samą niedzielę Miłosierdzia Bożego, która będzie za tydzień zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 14.30, następnie o 15.00 pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i bezpośrednio po niej rozpocznie się Eucharystia.

8. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Kaplicę Wieczystej Adoracji i nasze Sanktuarium.

9. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Próbujemy, aby była otwarta każdego dnia przez 24 godziny, dziękuję z tego miejsca osobom wyrażającym gotowość czuwania w wyznaczonej godzinie i zachęcam do trwania na modlitwie. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową.

10. Niech Zmartwychwstały obdarza Was potrzebnymi łaskami. Alleluja.