XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 04.09.2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej z La Salette o godzinie 17.30 i Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji.

2. W środę 7 września na Mszy świętej o godzinie 10.30 nasi klerycy Martin i Jakub złożą śluby wieczyste w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów. Dziękując Bogu za dar powołania naszych współbraci zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej Bazylice o godz. 7.00, 10.30 i 18.00.

4. W sobotę 10 września obchodzone będzie święto Świeckich Saletynów. Życzymy wszystkim związanym z Matką Bożą Saletyńską błogosławieństwa Bożego i opieki Płaczącej Pani.

5. Zapraszamy na spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych w najbliższą niedzielę 11 września na godz. 15.00. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania.

6. Zapraszamy na odpust wrześniowy ku czci Maryi Saletyńskiej od 15 do 18 września oraz spotkanie Rodziny Radia Maryja 19 września.

7. Zapraszamy na kolejny cykl Szkoły Biblijnej od 9 do 11 września, którą poprowadzi ks. dr hab. Stanisław Witkowski MS. Tematem będzie księga Apokalipsy i jej siedem listów do Kościołów.  Szkoła biblijna jest otwarta dla każdego, można uczestniczyć w niej jako: dochodzący, dochodzący z wyżywieniem, lub z noclegiem i wyżywieniem; szczegóły na stronie centrum.saletyni.pl.

8. Misjonarze Saletyni zapraszają do sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance na uroczystości odpustowe, które odbędą się w dniach od 9 do 11 września. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

9. Wójt Gminy Dębowiec zaprasza dzisiaj tj w niedzielę 4 września na dożynki gminne do Woli Dębowieckiej. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 15.00.

10. W ostatnich latach w Polsce doszło do setek profanacji, aktów wandalizmu i zniszczeń kapliczek, figur oraz murów świątyń. Ze względu na niejasne przepisy, zdecydowana większość sprawców tych działań pozostaje bezkarna. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej: „W obronie chrześcijan” zaproponował zmiany treści przepisów karnych, aby dawały realną ochronę prawną osobom wierzącym oraz obiektom kultu religijnego i aktualnie zbiera podpisy pod projektem ustawy. Na liście poparcia niezbędne jest podanie numeru PESEL. Zachęcamy do składania podpisów, które będą zbierane w zakrystii lub namiocie przed Bazyliką, dzisiaj po Mszach świętych, a także w ciągu najbliższego tygodnia.