Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 01.01.2023 r.

1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. Przygotowane woreczki z kadzidłem i kredą będzie można nabyć za dobrowolna ofiarę w wyznaczonych miejscach w Bazylice. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nie będzie spowiedzi całodziennej. Będziemy w konfesjonałach przed każdą Eucharystią. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 10.00, Eucharystię o 10.30 i 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia za bluźnierstwa i brak wdzięczności.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.

4. W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie osób w związkach niesakramentalnych. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym.

5. Zapraszamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Aby adoracja trwała nieustannie dzień i noc poszukujemy osób chętnych do godzinnej adoracji w wyznaczonych dniach i godzinach.

6. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowanie za wspieranie sanktuaryjnych inwestycji (barierki, konfesjonały, klęczniki, system multimedialny, ofiaromat), a także wsparcie ogrzewania naszej świątyni.

7. W sobotę 31 grudnia do domu Ojca odszedł papież senior Benedykt XVI. Dziękując za głębię jego nauczania, za pokorną postawę, wspieranie całego Kościoła nieustanną modlitwą, prośmy o Boże Miłosierdzie dla niego.