Narodzenie Pańskie 25.12.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Bożego Narodzenia 2022 r.

Drodzy Przyjaciele naszego Sanktuarium! Kontemplując ikonę Bożego Narodzenia i łamiąc się opłatkiem, życzymy wielu łask od Jezusa narodzonego w Betlejem. Na koniec przy wyjściu z Bazyliki te życzenia wraz z ikoną zachęcam byście wzięli do swoich domów. Niech w tym czasie Bożego Narodzenia wpatrywanie się w miłość Boga, który stał się człowiekiem otwiera nasze serca na Boga, który przychodzi do grzeszników, aby nas uratować. Niech przypomina nam o nocy pojednania, jak pisał św. Efrem Syryjczyk, która jest w stanie rozproszyć mroki gniewu, krzyku i nienawiści.

1. Rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy wszystkim za Waszą życzliwość i pomoc, za każde życzenia i dobre słowo. Dziękujmy za włożone serce, aby te uroczystości były jak najpiękniejsze, księżom za cierpliwą posługę w konfesjonałach, głoszone Słowo, braciom zakonnym, siostrom saletynkom, panu organiście i wszystkim, którzy sprawili, że możemy się cieszyć pięknymi liturgiami i wystrojem świątyni. Wszystkim dobrodziejom i przyjaciołom za każdą mniejszą i większą pomoc gorące Bóg zapłać.

2. Zapraszamy do przeżywania świąt razem z nami w Bazylice Matki Bożej z La Salette. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w poniedziałek święto św. Szczepana, II dzień świąt. Msze święte tak jak w każdą niedzielę.

3. We wtorek 27 grudnia przypada święto św. Jana Apostoła. Po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 będzie poświęcenie wina. W tym dniu imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

4. W piątek 30 grudnia święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte o godz. 7.00, 10.30 i 18.00.

5. W sobotę nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 10.00 oraz o godz. 17.30. Dziękujemy Bogu za łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Natomiast z 31 grudnia na 1 stycznia o północy Eucharystia w Bazylice z prośbą o pokój na świecie i błogosławieństwo w Nowym Roku. Serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Aby adoracja trwała nieustannie dzień i noc poszukujemy osób chętnych do godzinnej adoracji w wyznaczonych dniach i godzinach. Można zapisywać się przez internet lub w kaplicy Adoracji.

7. W ostatnim czasie wykonane zostały barierki przy wejściu do kaplicy wieczystej adoracji, a także podjęte zostały również prace przy odnowieniu i przerobieniu dwóch konfesjonałów w Bazylice, zrobienie klęczników do kaplicy adoracji. W minionym tygodniu zamontowany został nowy system multimedialny, a także w przedsionku Bazyliki ofiaromat, dzięki któremu można złożyć ofiarę kartą bankową lub jak ktoś ma możliwość to i telefonem. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowanie za wspieranie sanktuaryjnych inwestycji, a także wsparcie ogrzewania naszej świątyni.

8. 24 grudnia odeszła do Pana śp. Aleksandra Grądalska – mama ks. Romana, który 9 lat był kustoszem w dębowieckim Sanktuarium. Msza święta pogrzebowa w Kobylance w środę 28 grudnia o godz. 13.00. Dla niej i naszych bliskich zmarłych prośmy o radość nieba. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.