II NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 15.01.2023 r.

1. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie z Turbo Aniołami z Kobylanki o godz. 16.00. Na zakończenie będzie można nabyć płyty z kolędami w ich wykonaniu.

2. We wtorek w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. Ma on na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem. Papież Franciszek podsumowując po 50 latach dokument soborowy Nostra aetate powiedział, że przeżyliśmy w Kościele przewrót w relacjach z narodem żydowskim i odtąd nie myślimy już o sobie jako o wrogach i obcych, ale jako o przyjaciołach i braciach.

3. W środę rozpoczynamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

4. W czwartek uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara patrona naszej diecezji.

5. W przedsionku Bazyliki oraz na bocznych ołtarzach znajdują się ulotki ze zdjęciami z naszej kaplicy wieczystej Adoracji i potrzebnymi informacjami o jej funkcjonowaniu. Zachęcamy do ich zabrania. To do niczego nie zobowiązuje, ale może akurat zrodzi się pragnienie i tam znajdziecie pomoc.

6. Serdecznie zapraszamy

– na skrutację Słowa Bożego (modlitwa Pismem Świętym) we wtorek o godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania,

– na katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii;

– kurs Nowe życie od 3 do 5 lutego

– rekolekcje trzeźwościowe od 10 do 12 lutego

– rekolekcje dla porzuconych od 10 do 12 lutego

– rekolekcji o spowiedzi od 16 do 19 lutego

7. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi.