NIEDZIELA BIBLIJNA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 23.04.2023 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczęliśmy XV Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennego czytania Pisma Świętego w swoich rodzinach.

2. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę św. Katarzyny ze Sieny Patronki Europy.

3. Wieczorem w dniu dzisiejszym ( 23 kwietnia) wraz ze wspólnotami modlitewno-ewangelizacyjnymi zapraszamy na wieczór uwielbienia z Maryją o godz. 19.30.

4. Tradycyjnie zachęcamy do udziału w skrutacji Słowa Bożego we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym CP i katechezie dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii w Bazylice.

5. Wspólnota Uwielbienia „Gratia” działająca przy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku zaprasza na cykl spotkań ewangelizacyjnych pt. Siedem listów do Kościołów, w różnych częściach naszej diecezji. W najbliższą sobotę 29 kwietnia takie spotkanie będzie miało miejsce w naszej Bazylice. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00, po Niej odbędzie się modlitwa uwielbienia.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć na każdej Eucharystii pana Adriana Pakułę, który swoim świadectwem zaprosi nas do szczególnych rekolekcji, które potrwają 33 dni, a zakończą się aktem poświęcenia Maryi każdego z nas. Będzie również okazja do nabycia książki, która pomoże nam przeżyć jak najowocniej ten czas.

7. Tradycyjnie 1 maja rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich motocyklistów, aby modlić się o błogosławieństwo w czasie podróży i szczęśliwe powroty do swoich domów.

8. Zapraszamy również gorąco na rekolekcje trzeźwościowe od 5 do 7 majarekolekcje w drodze z Maryją od 12 do 14 maja. Szczegóły na stronie internetowej Sanktuarium oraz Centrum Pojednania.

9. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Kaplicę Wieczystej Adoracji i nasze Sanktuarium. Zbieramy jeszcze ofiary na klęczniki do kaplicy. Dziękujemy również za ofiary, które pomogą nam spłacić rachunki za media, których wzrost cen również mocno odczuliśmy.

10. Parafia z Harklowej zaprasza na pielgrzymkę do Medugorje od 3 do 10 czerwca. Szczegóły i kontakt w przedsionku Bazyliki.

11. W Muzeum Regionalnym w Jaśle do 30 czerwca odbywa się wystawa malarstwa i rzeźby pana Antoniego Bolka, naszego artysty z Załęża, którego dziełem w naszej Bazylice są stacje drogi krzyżowej, figura Chrystusa i Marii Magdaleny oraz kopia figury Płaczącej Pani, która jest noszona w czasie uroczystości odpustowych. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do muzeum.