XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 02.07.2023 r.

1. W naszej wspólnocie klasztornej i sanktuaryjnej witamy serdecznie ks. Marcina Sitka MS nowego kustosza Sanktuarium i superiora klasztoru. Polecamy jego posługę Waszej modlitwie.

2. W dniach od 3 do 6 lipca 2023 r. odbywać się będą w Dębowcu, 36. Saletyńskie Spotkania Młodych z hasłem: „Wstań i idź”. Niech to święto młodości umacnia wszystkich uczestników w wierze. Więcej szczegółów na stronie internetowej: https://spotkania.saletyni.pl. W związku z tym wydarzeniem apele wieczorne od poniedziałku do środy będą włączone w program spotkania młodych.

3. W pozostałe dni tygodnia zapraszamy na Apele wieczorne tradycyjnie o godz. 21.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek spowiedź w Bazylice od 6.30 do 18.30.

5. W następną niedzielę spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rozpoczęcie Eucharystią w domu rekolekcyjnym o godz. 15.00.

6. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Sanktuarium i Kaplicę Wieczystej Adoracji.

7. W następną niedzielę od godz. 13.00 przy dawnej cerkwi w Świątkowej Wielkiej odbędzie się kolejna Krempniańska Parada Historyczna. Szczegóły na plakatach. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.

8. Zapraszamy do udziału w 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

9. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Medugorje od 2 do 9 września. Szczegóły w przedsionku Bazyliki.

10. W następną niedzielę będzie można nabyć najnowszy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej wraz z sanktuaryjnym dodatkiem.