XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 16.07.2023 r.

1. W czwartek, 20 lipca br., przypada dziesiąta rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

2. Zapraszamy na Apele Maryjne każdego dnia o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji.

3. Zapraszamy do udziału w 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

4. W dniach 23-30 lipca 2023 obchodzimy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących. Dlatego w następną niedzielę 23 lipca, po każdej Mszy świętej będzie poświecenie pojazdów z modlitwą o potrzebne łaski i błogosławieństwo w czasie podróżowania. Ofiary misyjne składane przy tej okazji przekazywane będą dla sióstr saletynek.

5. W następną Niedzielę 23 lipca spotkanie wspólnoty dla małżeństw „Pod dębami Mamre”. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią w Bazylice o godz. 15.00.

6. Już dziś zapraszamy na kurs przedmałżeński i katechezy przedślubne które odbędą się 21-24 września. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Zbigniewem Walem MS dyrektorem Centrum Pojednania.

7. Dziękujemy za modlitwy i złożone ofiary na Sanktuarium i Kaplicę Wieczystej Adoracji.