XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 23.07.2023 r.

1. W dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach świętych święcimy pojazdy. Po odmówieniu modlitwy i błogosławieństwie, kapłani udadzą się na parkingi. Kierowcy otrzymają obrazek ze św. Krzysztofem, natomiast ofiary misyjne złożone przy tej okazji przeznaczone są dla sióstr saletynek. Dziękujemy za wsparcie.

2. Zapraszamy na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji.

3. Duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji organizuje w sobotę, 5 sierpnia br. spotkania dla młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie w czterech miejscach naszej diecezji. Są to: Gorlice, Jasło, Cmolas, Rzeszów. W programie: zabawy integracyjne, Msza św., modlitwa uwielbienia oraz transmisja spotkania Papieża Franciszka z młodymi w Lizbonie. Zapraszamy młodzież ale także rodziny na te spotkania. Szczegółowe informacje na plakatach w załącznikach oraz na stronie: www.mlodziez.rzeszow.pl/

4. Już po raz drugi z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy światowy dzień dziadków i osób starszych. W orędziu na ten dzień Ojciec święty napisał m.in.: „Od osób starszych otrzymaliśmy dar przynależności do świętego ludu Bożego. Kościół, a także społeczeństwo, potrzebuje ich. Przekazują oni teraźniejszości przeszłość, niezbędną do budowania przyszłości. Szanujmy starszych, nie pozbawiajmy się ich towarzystwa ani nie odbierajmy im swego towarzystwa. Nie pozwólmy, by zostali odtrąceni!”

5. Wszystkich: Babcie, Dziadków, osoby starsze, a także Was tutaj przybywających zawierzamy opiece Pięknej Pani z La Salette, życząc wielu łask Bożych.