XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 10.09.2023 r.

1. Od czwartku do niedzieli będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej.
Zapraszamy na Mszę świętą w czwartek o godz. 10.30 w intencji chorych. Wieczorem w tym dniu zapraszamy na Mszę św., oraz modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie.

piątek na godz. 10.30 zapraszamy ARS, dobrodziejów i przyjaciół Sanktuarium, a wieczorem o godz. 18.00 Eucharystia w intencji młodzieży zarówno przygotowującej się do bierzmowania jak i starszej. Zapraszamy młodych wraz z rodzicami.

sobotę od godz. 15.00 prowadzi nas Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji. Na początku koncert TURBO ANIOŁÓW z Kobylanki, a po nim o 17.00 katecheza i wieczór uwielbienia. Następnie nowenna do Płaczącej Pani i Msza święta wigilijna z procesją światła o godz. 20.00.

niedzielę głównym dniu odpustu ulegnie zmianie porządek Mszy św., które będą odprawiane o godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.00. Sumie odpustowej dziękczynnej o godz. 11.00 przewodniczył będzie JE Ksiądz Kardynał Gerhard Ludwig Müller. Tradycyjnie w czasie uroczystości odbędzie poświęcenie wieńców żniwnych.

poniedziałek 18 września zapraszamy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie w Bazylice spektaklem: „Z różańcem Maryi we wspólnocie wiary” o godz. 17.30.

2. Szczegółowy wykaz godzin Mszy św. i nabożeństw znajduje się na plakatach, stronie internetowej. Prosimy panów do niesienia figury Matki Bożej oraz dziewczęta do asysty w sobotę wieczorem i niedzielę na sumie. Zwracamy się również z prośbą o upieczenie szarlotek, które będą rozprowadzane jako cegiełki na Sanktuarium. Można je przynosić do klasztoru w piątek wieczorem. Dziękujemy za okazane wsparcie.

3. Już niebawem ukażą się najnowsze numery saletyńskiego pisma „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”: Numer wrześniowy wraz z naszą dębowieckim dodatkiem oraz „Łzy Maryi” numer specjalny wydawany jak co roku we wrześniu. Zachęcamy już dziś do nabycia i życzymy dobrej lektury.

4. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej z La Salette o godzinie 17.30 i Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 oraz do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji.

5. Za dwa tygodnie w sobotę 23 września o godz. 19.00 zapraszamy na organizowany przez Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego koncert „W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia”. Wystąpi Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów”. Wstęp wolny.

6. W Niedzielę 24 września na dodatkowej Mszy świętej o godz. 12.30 będzie miało miejsce zakończenie sezonu motocyklowego. Serdecznie zapraszamy.