XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 05.11.2023 r.

1. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i nawiedzania cmentarzy. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych.

2. Na stoliku są wystawione kartki na „wypominki”. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać do skarbony lub na tacę. Za zmarłych modlimy się przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństw o godz. 17.30, a także sprawując każdego dnia Mszę świętą w ich intencji.

3. W sobotę 11 listopada przeżywamy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy świętej w intencji Ojczyzny o godzinie 9.00 w kościele parafialnym św. Bartłomieja. W Bazylice Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Zachęcamy do wywieszenia flag państwowych w naszych domach.

4. Serdecznie zapraszamy na:

• skrutację Słowa Bożego we wtorek w domu rekolekcyjnym po wieczornej Eucharystii
  • spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych w następną niedzielę 12 listopada, które rozpocznie się Eucharystią o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania
  • kurs przedmałżeński i katechezy przedślubne, które odbędą się 27-30 grudnia. Chętnych prosimy o kontakt z Centrum Pojednania

5. W dniach od 8 do 10 grudnia odbędzie przy naszym Sanktuarium Kurs Nowe życie z Bogiem, który jest formą rekolekcji, zawierających żywy i prosty przekaz Ewangelii. Jest skierowany do osób pełnoletnich, młodszych i starszych, mężczyzn i kobiet. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

6. Zapraszamy do tworzenia wydarzenia ZOSTAŃ ANIOŁEM, które podaruje potrzebującym odrobinę radości. Naszym celem jest zebranie darów dla chorych z Jasielskiego Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego (hospicjum). W przedsionku Bazyliki na przygotowanej tablicy rozwieszone są aniołki z pomocną informacją dotyczącą prezentu. Dar należy dostarczyć do 25 listopada na furtę klasztorną, do zakrystii lub do księgarni przy Sanktuarium z przyłączonym aniołkiem lub numerem na nim zapisanym.

7. Dzisiaj w naszym Sanktuarium kwestuje Stowarzyszenie rodzin wielodzietnych. Wolontariusze zbierają fundusze na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.