Sesja z cyklu duchowość i psychologia

„Wartość człowieka”

Zapraszamy na sesję dotykającą jednej z najważniejszych potrzeb człowieka – poczucia własnej wartości.
W dzisiejszym świecie pełnym oczekiwań, zaczynamy myśleć, że ktoś lub coś może sprawić, że poczujemy się bardziej wartościowi. Skąd pochodzi wartość człowieka, gdzie jest jej źródło? W modlitewnym klimacie przesiąkniętym Słowem Bożym dowiemy się, czym jest poczucie własnej wartości, jak je kształtować? Na te i inne pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź. Uczestnicy będą mogli podjąć refleksję nad poczuciem własnej wartości i w warsztatowej formie pracować nad różnymi zagadnieniami związanymi z tematem sesji.

Uwaga. Informujemy, że rekolekcje zostaną przeniesione na okres wiosenny.

Termin zostanie podany w najbliższym czasie.

PROGRAM*

15.00 Rozpoczęcie zakwaterowania w Domu Rekolekcyjnym.
17.00  Oficjalne rozpoczęcie. Przywitanie uczestników i przedstawienie prowadzących oraz programu
18.30 Kolacja
19.45 I Konferencja & przygotowanie do modlitwy porannej
21.00 Przygotowanie osobiste do modlitwy porannej

7.00 Modlitwa w ciszy przed NS
8.00 Śniadanie. Kawa
9.15 Konferencja II
11.30 Msza św.
12.30 Obiad
15.30 Konferencja III
17.00 Praca w grupach
18.30 Kolacja.
20.00 Przygotowanie do modlitwy porannej

7.00 Modlitwa poranna przed NS
8.00 Śniadanie. Kawa
9.00 IV Konferencja
11.00 Msza św. w bazylice NMP
12.30 Podsumowanie/czas pytań i odpowiedzi
13.30 Obiad

*Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia zmian w powyższym programie.

Dorota Grzywacz teolog, pedagog, socjoterapeuta, psychoterapeuta trener, obecnie studentka ostatniego roku psychologii klinicznej. Ukończyła Katolicki Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Akademię Ignacjanum, Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę trenerów Meritum. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Kierownik duchowy towarzyszący podczas rekolekcji w Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach Dziedzicach oraz Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Psychoterapeuta psychodynamiczny z kilkunastoletnim stażem. Szkoleniowiec z zakresu umiejętności miękkich. Kocha łączyć duchowość z psychologią i w tym kluczu rozumieć człowieka. Żona i mama 4 dzieci. Pasjonatka pływania, gór i dobrej kawy.

Agnieszka Karaś-Telesińska – ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ma doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. W latach 2012-2017 prowadziła zajęcia z psychologii emocji, motywacji, uczenia się i pamięci na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii w Niemczech. Ukończyła szkolenie z zakresu logoterapii. Prywatnie żona i mama.

Zgłoszenia i informacje: centrum@saletyni.pl; tel: 797 907 287