Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 26.11.2023 r.

1. W listopadzie zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30, w czasie którego modlimy się za naszych zmarłych.

2. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy również do wpisywania się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na konkretną godzinę czuwania.

3. Serdecznie zapraszamy na skrutację Słowa Bożego we wtorek w domu rekolekcyjnym po wieczornej Eucharystii.

4. W dniach od 8 do 10 grudnia odbędzie przy naszym Sanktuarium Kurs Nowe życie z Bogiem, który jest formą rekolekcji, zawierających żywy i prosty przekaz Ewangelii. Jest skierowany do osób pełnoletnich, młodszych i starszych, mężczyzn i kobiet. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 6.30 do 18.30. W I sobotę miesiąca o godz. 10.00 różaniec, Msza święta i 15 minutowa medytacja nad tajemnicami różańca.

6. Serdecznie dziękujemy za waszą hojność i za współtworzenie wydarzenia ZOSTAŃ ANIOŁEM. Prosimy by prezenty przygotowane mieszkańców jasielskiego hospicjum dla dostarczyć jak najszybciej na furtę klasztorną tak, byśmy mogli przygotować logistykę całego wydarzenia.

7. Od przyszłej Niedzieli, czyli wraz z nowym rokiem liturgicznym, rozpoczniemy w naszej Bazylice katechezy dla dorosłych. Odbywać się będą w Niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 i będą miały formę 15-20 min konferencji. Tematy katechez prezentowane będą na początku każdego miesiąca na stronie internetowej i w ogłoszeniach.

8. Dziś na placu przed świątynią zbierane są ofiary na pomoc rodzinie z Dębowca, której dobytek spłonął w niedawnym pożarze.

9. Gościmy dziś w naszym sanktuarium świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki , p. Marka Kędziorka, który przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika. Przez cały dzień możemy obejrzeć wystawę o ks. Jerzym a po Mszy św. będzie można też nabyć oryginalne nagrania  kazań ks. Popiełuszki na płytach.