I NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 03.12.2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zachęcamy do czuwania i modlitwy. W naszej Bazylice Msza święta roratnia, będzie odprawiana od poniedziałku do soboty  o godz. 6.00 rano, natomiast po Niej zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami).

2. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy również do wpisywania się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na konkretną godzinę czuwania.

3. Serdecznie zapraszamy na skrutację Słowa Bożego we wtorek w domu rekolekcyjnym po wieczornej Eucharystii.

4. Już dziś rozpoczniemy w naszej Bazylice katechezy dla dorosłych. Odbywać się będą w Niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 i będą miały formę 15-20 min konferencji. Tematy katechez prezentowane będą na początku każdego miesiąca na stronie internetowej i w ogłoszeniach. Tematy katechez grudniowych:
3 grudnia – Maranatha – wołanie o powtórne przyjście Pana (ks. Wawrzyniec Skraba MS)
10 grudnia – Maranatha – wołanie pierwsze przyjście Pana (ks. superior Marcin Sitek MS)
17 grudnia – To co istotne w świętach Bożego Narodzenia (ks. superior Marcin Sitek MS)

5. Jezus błogosławił dzieci i zachęcał, by pozwalać dzieciom przychodzić do siebie. Pragniemy powrócić do zawieszonej na czas pandemii tradycji błogosławieństwa dzieci. Po Niedzielnych Mszach Świętych o 9.30, 11.00 i 15.00 księża pozostaną przed stopniami ołtarza, by w czasie pieśni na zakończenie udzielać dzieciom błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy do korzystania z dobrodziejstw płynących z błogosławieństwa.

6. W dniach od 8 do 10 grudnia odbędzie przy naszym Sanktuarium Kurs Nowe życie z Bogiem, który jest formą rekolekcji, zawierających żywy i prosty przekaz Ewangelii. Chcemy dziś oddać głos tym, którzy już przeżywali taki kurs i chcą zaświadczyć o jego wartości. Posłuchajmy.