II NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 10.12.2023 r.

1. Trwamy w czasie Adwentu „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zachęcamy do czuwania i modlitwy. W naszej Bazylice Msza święta roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano, natomiast po Niej zapraszamy na jutrznię (modlitwę psalmami).

2. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy również do wpisywania się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na konkretną godzinę czuwania.

3. Serdecznie zapraszamy na skrutację Słowa Bożego we wtorek w domu rekolekcyjnym po wieczornej Eucharystii.

4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych dziś (w niedzielę) po Mszy Św. o godz. 15.00. Będzie miała formę 15 min konferencji. Temat dzisiejszej katechezy: „Maranatha – wołanie o pierwsze przyjście Pana. (x Superior).

5. Od soboty 16 grudnia zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30 w Bazylice.

6. Przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach pracujących na tych terenach.  Możemy wesprzeć ich także ofiarą do puszek.

7. Wspólnoty Ewangelizacyjne Salentyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji zapraszają na „Uwielbienie z Maryją” w przyszłą niedzielę 17 grudnia o 19.30.

8. OSP w Dębowcu informuje mieszkańców, że podtrzymuje coroczną tradycję roznoszenia kalendarzy strażackich i od środy druhowie rozpoczną roznoszenie kalendarzy na przyszły rok.

9. (MSZE o 9:30, 11:00, 15.00) W czasie pieśni na zakończenie zapraszamy wszystkie dzieci do błogosławieństwa.