1. Przed nami Triduum Paschalne – przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, trwa przez Wielki Piątek i Wielką Sobotę, osiąga swój szczyt w Wigilii Paschalnej (WIELKA NOC), a kończy się Niedzielą Zmartwychwstania. W naszej Bazylice zapraszamy na liturgie w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, a Wigilia Paschalna Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 20.00. Najdłuższa liturgia, na którą przynieście świece, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Nie bójcie się przyprowadzać dzieci, to jest sprzyjający czas przekazywania im wiary. Na zakończenie odbędzie się procesja rezurekcyjna, po której serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie przy żurku i świątecznym jajku.

2. W celu jak najlepszego przeżycia tych dni zapraszamy w Wielki Piątek i Wielka Sobotę na jutrznię wraz z katechezą o godz. 7.30, oraz na adorację Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek jeśli pogoda na to pozwoli odprawimy Drogę Krzyżową na Kalwarii o godz. 10.30.

3. Spowiedź w naszej świątyni będzie trwała do Wielkiej Środy i prosimy, aby nie odkładać jej na ostatnią chwilę. W pozostałe dni będziemy tylko pełnić dyżury ze względu na osoby przyjeżdżające z zagranicy. Nie będziemy spowiadać przed wieczornymi liturgiami Triduum. Szczegółowy program Triduum Paschalnego, godzin adoracji i dyżurów spowiedzi wywieszony jest w przedsionku Bazyliki oraz znajduje się na stronie internetowej i w Posłańcu Matki Bożej Saletyńskiej.

4. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, natomiast zachęcamy również do podjęcia postu w Wielką Sobotę.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o 9.30, 11.00, 15.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 rano. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego tj. o 7.00, 9.30, 11.00, 15.00, 18.00.

6. Zapraszamy na ostatnie tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

7. Zapraszamy na rekolekcje o modlitwie Jezusowej od 6 do 8 kwietnia do naszego domu rekolekcyjnego Centrum Pojednania.

8. Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W Wielki Piątek 30.03.2018. organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. 6:00 Poranny sąd „U Kajfasza”, 8:00 Dekret „U Piłata”. Słowo pasterskie do wiernych skieruje metropolita krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski. O 8:30 rozpocznie się procesja Drogi Krzyżowej na Wzgórze Ukrzyżowania, gdzie odbędzie się Liturgia Wielkiego Piątku przy kościele Ukrzyżowania pod przewodnictwem ks. bp. Jana Szkodonia. Wyjazd 30.03. o godz. 2:30. Powrót o godz. 16:30. Zapisy: Renata Dykas tel. 501426553.

9. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 20 do 28 kwietnia. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Pawłem Raczyńskim MS – kustoszem Sanktuarium pod numerem telefonu: 797 002 017.