WNIEBOWZIĘCIE NMP

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 15.08.2021 r.

1. W uroczystość Wniebowzięcia NMP ksiądz Prowincjał Grzegorz Zembroń MS na Mszy świętej o godz. 11.00 odczyta(ł) dekret Penitencjarii Apostolskiej, która z racji 175 rocznicy objawienia Maryi w La Salette udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża). Wierni mogą go uzyskać od 15 sierpnia 2021 roku do 30 września 2022 roku w bazylice mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu i ofiarować jako wsparcie dla dusz pokutujących w czyśćcu, jeśli pielgrzymując, nawiedzą wspomnianą bazylikę mniejszą i będą tam pobożnie uczestniczyć w obchodach jubileuszowych lub przynajmniej poświęcą odpowiedni czas na pobożne rozważanie, zakończone modlitwą Pańską, wyznaniem wiary oraz wezwaniami do Matki Bożej.
  2. Zbliżamy się również do uroczystości św. Bartłomieja Apostoła, Patrona Parafii. Ksiądz Proboszcz zaprasza na Sumę odpustową w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału.
  3. W tym dniu 22 sierpnia KGW z Dębowca zaprasza na festyn rodzinny na palcu przy plebanii parafii św. Bartłomieja w Dębowcu od godz. 15.00 do 20.00. W czasie trwania festynu wiele atrakcji m.in. dmuchawce dla dzieci, gry i zabawy z animatorem, koncert zespołu ROBERTOO i degustacje potraw przygotowanych przez KGW. W czasie festynu możliwość zaszczepienia się. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.
  4. Dzień wcześniej, w sobotę 21 sierpnia KGW z Majscowej zaprasza na festyn rodzinny do Folusza (plac przy szkole podstawowej) od godz. 13.00 do 18.00. Będzie również wiele atrakcji dla dzieci, poczęstunek, występ zespołu „KAŚKA” i również możliwość zaszczepienia się.
  5. Serdecznie zapraszamy na:

Apele maryjne każdego dnia o godz. 21.00, a w środę na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30;

całonocną adorację z piątku na sobotę oraz adorację w sobotę, niedzielę i poniedziałek po wieczornej Eucharystii do Apelu; >>WIĘCEJ

kurs przedmałżeński i nauki przedślubne w domu rekolekcyjnym Centrum Pojednania, który rozpocznie się 29 sierpnia z koniecznością wcześniejszych zapisów.

Szkołę Biblijną od 3 do 5 września, którą poprowadzi ks. dr hab. Stanisław Witkowski MS; szkoła jest otwarta dla każdego, można uczestniczyć w niej jako: dochodzący, dochodzący z wyżywieniem lub z noclegiem i wyżywieniem; szczegóły na stronie centrum.saletyni.pl.

6. Zakończyliśmy prace przy posadzce marmurowej i blisko końca są prace przy wejściach do Kaplicy Wieczystej Adoracji.  Bardzo dziękujemy za ofiary na sumę 10520 zł, złożone w ostatnim czasie. Na ten moment zostało nam jeszcze do spłaty posadzki 28220 zł, ale także przed nami spłaty za prace przy wejściach i wykończeniu wewnątrz Kaplicy. Wesprzeć to dzieło, można wrzucając kopertę do skarbony lub przesyłając ofiarę na konto Sanktuarium z dopiskiem Kaplica Wieczystej Adoracji. Za każdą ofiarę składamy gorące Bóg zapłać polecając wszystkich dobrodziejów Pięknej Pani z La Salette.>>CEGIEŁKA