ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05.06.2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 oraz na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00.

2. W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie małżeństw niesakramentalnych. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w domu rekolekcyjnym.

3. Serdecznie zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę po wieczornej Eucharystii.

4. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Bardzo nam pomaga organizacyjnie, jak widzimy, że ktoś wpisał się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na jedną konkretną godzinę czuwania.

5. Niespodziewanie zrobiły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Mediugorie, która wyrusza 11 czerwca z naszego Sanktuarium. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Kustoszem Sanktuarium. Natomiast we wtorek 7 czerwca o godz. 20.00 w sali w klasztorze spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Mediugorie.

6. Wójt Gminy Dębowiec serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 5 czerwca na stadionie sportowym w Dębowcu od 14.00 do 19.00. Podczas zabawy dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z urządzeń rekreacyjnych, a także uczestniczyć w różnych zabawach i konkursach.

7. Parafia dębowiecka organizuje wyjazd do Ziemi Świętej w październiku tego roku. Chętne osoby prosimy o kontakt z ks. Romanem Grądalskim z dębowieckiej parafii. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Polega ona na wypełnienie specjalnego kartonu konkretną trwałą żywnością, tak, żeby waga nie przekroczyła 18 kg, a zapewniła utrzymanie rodziny przez kilka dni. Osoby zainteresowane pomocą proszoną są o zgłoszenie się do Kustosza Sanktuarium.