III NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 17.12.2023 r.

1. W naszej świątyni Msza święta roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.

2. Zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30 w Bazylice. Natomiast w środę nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej wraz z nowenną do Dzieciątka Jezus rozpocznie się o godz. 17.15, a w niedzielę 24 grudnia nowenna rozpocznie się rano po Mszy świętej o godz. 7.00

3. W dniu dzisiejszym (niedziela 17 grudnia) wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjne zapraszają na wieczór uwielbienia o godz. 19.30.

4. W najbliższych dniach pełnimy dyżur w konfesjonale według grafiku, który jest wywieszony w przedsionku Bazyliki oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby nie odkładać sakramentu pojednania na ostanie dni. W sobotę 23 grudnia będziemy spowiadać w godzinach 6.00-7.30; 10.00-11.00 oraz od 15.00 do północy. Natomiast 24 grudnia od 6.00 rano do godziny 12.00.

5. Zachęcamy do złożenia ofiar na dekoracje świąteczne do skarbony na kwiaty.

6. W pawilonie na terenie Sanktuarium są dostępne opłatki na stół wigilijny.

7. Wtorkowe skrutacje oraz katechezy dla dorosłych wznowimy po uroczystości Objawienia Pańskiego (6 stycznia)

8. do przeżywania świąt w naszej Bazylice. W Niedzielę wigilijną Msze Św. w naszej Bazylice o godz. 7.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 15.00 i 18.00. Podobnie jak w ubiegłych latach będą odprawiane dwie Pasterki. Pierwsza o godz. 22.00 i druga tradycyjnie o północy.

9. Zapraszamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji.

10.Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy za włączenie się w akcję ZOSTAŃ ANIOŁEM. W przedsionku Bazyliki są wywieszone zdjęcia z finału tego wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia. Wasza hojność przerosła wszelkie oczekiwania. Do akcji dołączyło się także bardzo wiele osób i instytucji. Udało się przygotować prezenty także dla mieszkańców kolejnego Hospicjum oraz domu dziecka.