Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 31.12.2023 r.

1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17.30. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Natomiast dziś o północy zapraszamy na Eucharystię z prośbą o pokój na świecie i błogosławieństwo w Nowym Roku.

2. Jutro (1 stycznia) obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę.

3. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. Przygotowane woreczki z kadzidłem i kredą będzie można nabyć za dobrowolna ofiarę w wyznaczonych miejscach w Bazylice. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

4. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich (dzieci i dorosłych) do wspólnego kolędowania. Zachęcamy, aby dzieci zabrały ze sobą instrumenty. Naszym śpiewem uwielbimy Boga i podziękujemy za jego miłość do każdego z nas.

5. Również w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) wraz ze stowarzyszeniem „Portus Felix” zapraszamy na wspólne kolędowanie po Mszy Świętej o godz. 15.00 w kawiarence „u Mamy”.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania podczas stałych dyżurów, a w piątek od 6.30 do 18.30.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.

8. Zapraszamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy do zapisywania się w kaplicy lub na stronie internetowej na jedną konkretną godzinę czuwania.