III NIEDZIELA Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 03.03.2024 r.

1. W Wielkim Poście w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 11.00 i 17.15. Natomiast w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

2. W najbliższy piątek 8 marca o godz. 17.15 odbędzie się  „Rockowa droga krzyżowa” poprowadzona przez zespół Daj Spokój z Krakowa, którego liderem jest nasz współbrat ks. Grzegorz Szczygieł MS po zakończeniu można będzie wesprzeć dzieło pomocy Ukrainie „Kanapka za złotówkę”. Serdecznie zapraszamy.

3. Serdecznie zapraszamy na skrutację Słowa Bożego we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym CP.

4. W przyszłą niedzielę 10 marca o 15.00 spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

5. Marzec jest tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi. W środy po godz. 10.30 odmawiać będziemy litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Zapraszamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy do zapisywania się w kaplicy lub na stronie internetowej na jedną konkretną godzinę czuwania.

7. W naszym domu rekolekcyjnym w dniach 08 do 10 marca odbędą się rekolekcje: Jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne.  Od 15 do 17 marca rekolekcje dla tych co sami nie mają siły się nawracać. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Wal MS-duszpasterz z domu rekolekcyjnego. W rekolekcjach można uczestniczyć mieszkając w domu rekolekcyjnym, jak również dochodząc z zewnątrz. Serdecznie zapraszamy.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy materialnie i modlitewnie wspierają nasze Sanktuarium. W związku z naszą umową z Fundacją Salvatti jest możliwe przekazanie na nasze Sanktuarium 1,5% odpisu z podatku dochodowego za rok 2023, ale konieczne jest wpisanie celu szczegółowego Dębowiec Sanktuarium (KRS 0000309499). Szczegóły w przedsionku Bazyliki oraz na naszej stronie internetowej. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.