NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli 07.04.2024 r.

1. Druga Niedziela Wielkanocna, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziś Mszę Świętą o godz. 15.00 poprzedzi Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Serdecznie zapraszamy na skrutację Słowa Bożego we wtorek ok. godz. 18.45 w domu rekolekcyjnym CP.

3. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na spotkanie w przyszłą Niedzielę 14 kwietnia do Domu Rekolekcyjnego Centrum Pojednania. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 15.00.

4. Już dziś zapraszamy na kolejny Kurs Nowe Życie z Bogiem. Odbędzie się on w dniach od 10 do 12 maja. Kurs ten jest formą rekolekcji, zawierających żywy i prosty przekaz Ewangelii. Jest skierowany do osób pełnoletnich, młodszych i starszych, mężczyzn i kobiet. Serdecznie zapraszamy. Zgłaszać się można u ks. Kustosza lub mailowo pod adresem kustosz@saletyni.pl

5. Od przyszłej niedzieli 14 kwietnia w naszej Bazylice wznawiamy po przerwie wielkopostnej katechezy dla dorosłych. Odbywają się one w Niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 i mają formę 15 min konferencji. Temat najbliższej katechezy: Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie.

6. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy również do wpisywania się w książce w kaplicy lub poprzez stronę internetową na konkretną godzinę czuwania.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy materialnie i modlitewnie wspierają nasze Sanktuarium. W związku z naszą umową z Fundacją Salvatti jest możliwe przekazanie na nasze Sanktuarium 1,5% odpisu z podatku dochodowego za rok 2023, ale konieczne jest wpisanie celu szczegółowego Dębowiec Sanktuarium (KRS 0000309499). Szczegóły w przedsionku Bazyliki oraz na naszej stronie internetowej. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie za wspieranie sanktuaryjnych inwestycji i za ofiary na ogrzewania naszej świątyni.

8. Dzisiaj dzień wyborów samorządowych. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i do wzięcia udziału w wyborach w duchu miłości i troski o nasze społeczności lokalne.