XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia  27.06.2021 r.

1. Zapraszamy na Apele Maryjne rozpoczynające się o godz. 21.00 wraz z procesją na Kalwarię Saletyńską.
  2. Trwa Kapituła Prowincjalna Misjonarzy Saletynów. Prowincjałem na drugą kadencję został wybrany ks. Grzegorz Zembroń MS, wikariuszem prowincjalnym ks. Jan Kijek MS, natomiast asystentem prowincjalnym ks. Czesław Hałgas MS. Nową Radę polecamy Waszej modlitwie, życząc księdzu Prowincjałowi i Jego Radzie potrzebnych łask i opieki Pięknej Pani z La Salette.
  3. We wtorek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o Piotrze naszych czasów – papieżu Franciszku. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby Kurii Rzymskiej tzw. świętopietrze.
  4. Zachęcamy do całonocnej adoracji z piątku na sobotę. Osoby gotowe trwać na modlitwie przez godzinę proszone są o kontakt z kustoszem Sanktuarium.
  5. Rozpoczęliśmy prace przy posadzce marmurowej w Kaplicy Wieczystej Adoracji. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel. Teraz jeśliby ktoś chciał i mógł wesprzeć nasze prace to cegiełka za metr kwadratowy posadzki wynosi 600 zł, a za jedną płytkę marmurową 100 zł. Planowane jest również ułożenie 20 metrów ozdobnego chodnika zwieńczonego mozaiką rozmnożenia chlebów. I tutaj cegiełka za metr kwadratowy wynosi 1000 zł. Bardzo dziękujemy za modlitwę i wszelkie ofiary, które można wrzucać do skarbony jak i przesyłać na konto Sanktuarium. >>CEGIEŁKA
  6. Tak jak było zapowiadane młodzież oazowa z parafii saletyńskiej w Kobylance, będzie rozprowadzała robione przez siebie dewocjonalia (różańce, bransoletki, breloki) za dobrowolną ofiarę. Zebrane w ten sposób środki przeznaczą na rekolekcje wakacyjne. W ich imieniu dziękujemy za pomoc.
  7. Misjonarze Saletyni organizują w dniach 23-28 sierpnia pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Matki Bożej na La Salette w 175. rocznicę objawienia. W programie oprócz kilku dni na La Salette jest także nawiedzenie innych miejsc świętych. Osoby pragnące przeżyć wyjątkowe spotkanie z Płaczącą Matką prosimy o szybki kontakt z ks. Romanem Grądalskim w Dębowcu tel. 692 – 294 – 871 lub sekretariatem Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej  tel. 514 – 454 – 159.